You are here:  / Blog / Piana poliuretanowa

Piana poliuretanowa

Piana poliuretanowa – zastosowanie i cechy produktu

piana poliuretanowa to materiał kojarzony głównie z wykonywaniem izolacji cieplnej domu. Zasadniczo kojarzy się ona z warstwą termoizolacyjną, zabezpieczającą przed utratą ciepła. Najczęściej warstwa pianki kładz8iona jest na ściany, jednak zdarza się, że stanowi także zabezpieczenie dla innych powierzchni użytkowych domu takich jak tarasy, balkony, a czasami nawet powierzchnia dachowa. Jednak nie jest to jedyny sposób na wykorzystanie tego produktu, ponieważ należy on raczej do grupy środków wszechstronnych, często i chętnie używanych w budownictwie.
Często ta samo rozprężająca się piana stosowana jest także jako otulina rur. Stanowi ona wtedy nie tylko doskonałą izolację cieplną, ale także spełnia rolę zabezpieczenia przed ich mechanicznym uszkodzeniem.
Właściwości pianki polegające na samoistnym rozkurczaniu si zwiększaniu objętości tego materiału doskonale sprawdzają się także przy montażu stolarki okiennej oraz drzwi. Są one wtedy warstwą pomiędzy futryną, a drzwiami lub oknem, która dzięki idealnemu dopasowaniu nie tylko ułatwia montaż, ale także poprawia jego stabilność.