You are here:  / Blog / Ozdobne listwy przypodłogowe

Ozdobne listwy przypodłogowe

Efektowne wnętrze

Mieszkanie powinno przede wszystkim zapewniać wygodę i stwarzać wrażenie intymności. Aby spełniało te funkcje, musi być odpowiednio urządzone. Najlepiej, jeśli uda się tak zaplanować jego przestrzeń, by była jak najbardziej funkcjonalna, a jednocześnie tworzyła swoisty styl odpowiadający gustom domowników.
Urok mieszkania tkwi w szczegółach. Dlatego warto poświęcić czas na ich przemyślenie, bo właściwie dopracowane sprawią, że wnętrze nabierze harmonii. Przykładem takich drobnych elementów o dużym wpływie na ogólny wygląd pomieszczenia są listwy przypodłogowe. Wybierać można spośród listew o różnym kolorze, materiale i wzornictwie. W zależności od charakteru mieszkania powinniśmy dobrać najbardziej mu odpowiadające. Ciekawym pomysłem są ozdobne listwy przypodłogowe, które posiadają zwykle dodatkowe żłobienia dekoracyjne.
Decydując się na listwy pamiętajmy jednak, że nie są to elementy, które powinny przykuwać całą uwagę domowników czy gości. Ich rolą jest przede wszystkim stworzenie estetycznego połączenia między podłogą a ścianą.