You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Ozdobne listwy przypodłogowe

Ozdobne listwy przypodłogowe

Ozdobne listwy przypodłogowe

Czy położenie okładziny podłogowej wymaga dodatkowych prac? Tak, warto wykończyć podłogę listwami. Ozdobne listwy przypodłogowe bardzo estetycznie wykańczają każdą podłogę. Zastosować je można przy wielu okładzinach: panelach, parkietach, deskach drewnianych, wykładzinach dywanowych, a nawet wykładzinach PCV.
Ozdobne listwy przypodłogowe nie tylko nadają pomieszczeniu elementu dekoracyjnego. Dzięki listwom zamaskować można wszelkie dylatacje, które stosuje się przy wielu podłogach pływających. Szczeliny są zamaskowane i zabezpieczone przed uszkodzeniami. Ozdobne listwy przypodłogowe sprawiają, że dylatacje nie rzucają się w oczy.
Wiele kolorów listew przypodłogowych to możliwość dopasowania ich do podłoża lub ścian. Dzięki temu otrzymuje się dekorację, która wieńczy dzieło ułożenia podłogi.
Różne rozmiary listew to gwarancja, że każda szczelina może zostać zamaskowana. Ozdobne listwy przypodłogowe pozwala też na łagodne połączenie podłóg o różnych wysokościach, np. połączenie wykładziny z deską podłogową w progu.
Listwy ozdobne mają tę zaletę, że wykonane są z trwałego materiału. Zapewnia to użytkowanie oraz funkcjonalność przez wiele lat. Montaż listew jest bardzo prosty i nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. To idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju podłogi.