You are here:  / Blog / Odpływy liniowe, czyli jak unowocześnić łazienkę

Odpływy liniowe, czyli jak unowocześnić łazienkę

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzystamy równie często jak z kuchni. Niezwykle ważne jest, aby czuć się w niej komfortowo nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Powinna więc harmonizować z naszymi upodobaniami i preferencjami estetycznymi. W łazience znajduje się kilka elementów, których zmiana miałaby kolosalny wpływ na jej wygląd. Jednym z nich jest prysznic wykonany w oparciu o zamontowanie brodzika. Wyeliminowanie standardowego metalowego brodzika będzie trafnym posunięciem na etapie unowocześniania łazienki. W procesie przeistaczania wspomogą nas odpływy łazienkowe.

Na rynku dostępnych mamy kilkanaście różnych wzorów, kształtów i długości odpływów. Możemy zatem wybrać taki, który swoim designem będzie kompatybilny ze stylistyką naszej łazienki. Najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozje oraz łatwe w utrzymaniu czystości i higieny. Na rynku możemy zakupić odpływy polerowane, szlifowane lub matowe. Odpływy liniowe posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają cofanie się wody, a co za tym idzie zabezpieczają przed zalaniem łazienki. Do zabezpieczeń tych zaliczamy kołnierz uszczelniający, zwany także mankietem oraz syfon wykonany z odpornego na uszkodzenia plastiku, jak również uszczelniającą matę. Odpływy łazienkowe to ultranowoczesne, kształtne cudeńka, które nie tylko pomogą wyeliminować brodzik, ale podkreślą estetykę łazienki. Pozwolą także wyeksponować zakupioną armaturę, gdyż funkcję brodzika spełnią właśnie płytki. Płytki możemy wyłożyć dookoła odpływu, staje się on prawie niewidoczny i całkowicie wkomponowuje się w charakter wnętrza. Warto dodać, iż odpływy są rozwiązaniem zdecydowanie tańszym od tradycyjnego brodzika. Rozpiętość cenowa jest duża, odpływy liniowe zakupimy już od kilkudziesięciu złotych. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu. Dodatkowo do zakupionego odpływu otrzymujemy instrukcję instalacji, więc zamontować można go także samemu.

Odpływy liniowe stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać efekt nowoczesnej łazienki. Czołowi projektanci łazienek i pokoi kąpielowych bazują na tym rozwiązaniu, wkomponowując je w swoje aranżacje wnętrz. Jak pokazują doświadczenia designerów, wśród klientów, pomysł montażu odpływów liniowych staje się coraz bardziej popularny i wypiera staromodny, poczciwy brodzik.