You are here:  / Blog / Folia izolacyjna, a cóż to takiego?

Folia izolacyjna, a cóż to takiego?

W składach z materiałami budowlanymi można zetknąć się z przeróżnymi specyfikami, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia. Często okazuje się jednak, że bez tych materiałów nie da się porządnie zbudować żadnego domu. Nawet jeżeli czegoś nie widać gołym okiem to nie znaczy, że tego nie ma.

Jednym z takich materiałów bez wątpienia jest folia przeznaczona do izolacji. Jest to tworzywo sztuczne, o zwiększonej gęstości chemicznej wyprodukowane w celach uszczelniania różnorakich budynków, zbiorników wodnych, akwenów, wałów przeciwpowodziowych itp.

Folia izolacyjna, a budowa domu.

Budowa domu składa się z pewnych etapów. Po pierwsze zalewamy fundamenty. Po drugie fundamenty izolujemy, by między ściany poziome nie dostała się woda. Jest to pierwsza sytuacja, w której używamy naszej folii. Folię kładzie się bezpośrednio na oczyszczony beton. Folię kupuje się w rolkach, więc swobodnie można ją docinać i przycinać. Jeśli chodzi o fundamenty to tu uszczelnienie musi być wykonane naprawdę profesjonalnie. Jeśli nie dopilnujemy tego etapu budowy dom będzie podmakał, a ściany z czasem pękały. Ważne, aby folia nie była przycinana równo z fundamentem. Powinna wystawać, co najmniej po 6 centymetrów z każdej strony. Dopiero na tym podkładzie położone zostaną ściany właściwe nowo powstającego budynku.

Po zalaniu stropu czas na budowę dachu. I tu folie izolacyjne po raz drugi okazuje się bezkonkurencyjna. Ochroni dom przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Dzięki niej dom będzie odpowiednio zabezpieczony. Na folii swobodnie możemy układać zarówno papę jak i dachówki czy blachę.

Folia przy budowie domu zostanie wykorzystana jeszcze raz – przy układaniu podłogi. Nie tylko uszczelni wszelkie nierówności ale ociepli podłogę. Stanowi doskonały podkład pod parkiet, panele, płytki czy deski.

Reasumując stwierdzić należy, iż folia izolacyjna stanowi niezbędnik każdej szanującej się firmy budowlanej. Dzięki niej domy są suche, ciepłe i przytulne, a co najważniejsze solidne.