You are here:  / Blog / Energooszczędne okna pcv

Energooszczędne okna pcv

Jak wybrać idealne okna energooszczędne?

Wybór okien do naszego wymarzonego domu jest niełatwym zadaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy zaczęły masowo produkować okna energooszczędne. Pytanie brzmi – jak wybrać to najlepsze?
Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne. Warto pamiętać, że okna o tych samych profilach, mogą mieć różne parametry. Energooszczędne okna pcv są tego dobrym przykładem.
Jednym z najważniejszych parametrów jest współczynnik przenikania ciepła Uw. Im niższy, tym więcej ciepła zostaje w naszych domach. Współczynnik w oknach energooszczędnych zazwyczaj wynosi od 0,85 do 1,0 W/m2K. Warto też zwrócić uwagę na przepuszczalność termiczną szyby, która przeważnie wynosi 0,6 W/m2K.
Energooszczędne okna znacznie ograniczają stratę ciepła w domu, co wiąże się ze znacznym obniżeniem kosztów ogrzewania. Przy montażu, najlepiej zastosować ciepły montaż, który minimalizuje koszty zużycia energii.
Zamontowanie energooszczędnych okien jest zatem metoda ekonomiczna, oszczędna oraz zapewniająca najlepszą izolację termiczną budynku.