You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Aluminiowe listwy przypodłogowe

Aluminiowe listwy przypodłogowe

Aluminiowe listwy przypodłogowe

Dlaczego warto stosować listwy przypodłogowe? Jest to element, który ma dwa główne zadania: nadać podłodze estetyczny wygląd oraz zamaskować łączenia i szczeliny.
Aluminiowe listwy przypodłogowe sprawiają, że każda podłoga wygląda o wiele korzystniej wizualnie. Materiał, z którego wykonane są listwy, jest odporny na zrysowania oraz prezentuje się bardzo atrakcyjnie.
Aluminiowe listwy przypodłogowe to sposób na zakrycie wszelkich szczelin. Szczeliny to zazwyczaj dylatacje, które wynikają z układania paneli, desek czy parkietów. Aluminiowe listwy przypodłogowe to także łącznik dwóch różnych typów podłóg, np. paneli z wykładziną. Dzięki listwie zyskuje się łagodne przejście w formie ładnego progu.
Listwa przypodłogowa z aluminium ma tą zaletę, że pasuje do większości pomieszczeń, od klasycznych poprzez modernistyczne wnętrza. Utrzymuje okładzinę podłogową na miejscu i osłania szczeliny, które mogą szpecić podłogę.
Przy układaniu podłóg stosuje się aluminiowe listwy przypodłogowe, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, a nawet wodę. Taka listwa potrafi służyć przez wiele lat bez straty na wyglądzie. To idealne rozwiązanie przy każdym rodzaju podłogi. Bez zastosowania listew przypodłogowych z aluminium, podłoga może się podwijać, unosić i sprawiać niebezpieczeństwo dla użytkowników, szczególnie w progach drzwi.